Location

Ankara/TURKEY

Completion Time

30.12.2013

Employer

Tekçelik İç ve Dış Ticaret İnşaat ve Sanayi A.Ş.

Investor 

Ankara Mamak Belediyesi

Çevre Aydınlatma ve Binalara ait Elektrik İşleri

Proje Detayları;

Saimekadın Mahallesinden başlayıp, Mamak Pazar alanında son bulacak olan Kartaltepe Kent Park projesi kapsamında Ankara’nın en büyük çocuk oyun alanı inşa edilecek.

Başkent’in En Büyük Çocuk Oyun Alanı

2013 yılında tamamlanması planlanan proje içerisinde Başkent’in en büyük çocuk oyun alanında yer alacak. Çocuklar boya ve resim atölyelerinde resim yapmanın zevkini yaşayacak. Sinema ve Tiyatro merkezlerini içinde barındıracak olan çocuk oyun alanında gönüllerince eğlenecek.

Çocuklar Doyasıya Eğlenecek

Mamak Belediye Başkanı Akgül “Kent Park ile Mamak çeşitli sosyal etkinlikler ile kültür, eğlence, dinlence ve sportif faaliyetlerin yer alacağı bir rekreasyon alanına kavuşacak. Mamaklılar, Kent Park’ın içinde yer alacak gezinti ve yürüyüş yolları, piknik alanları sayesinde çevre ile baş başa kalacak.Proje kapsamında Başkent’in en büyük çocuk oyun alanı bölgemizde yer alacak.Alanı gezen vatandaşlarımızçocuklarıyla birlikte keyifli saatler geçirme imkanı bulacak”dedi .

Nikah Salonu ve Kongre Sarayı

160 dönüm alan üzerinde yapılacak olan Kent Park Projesi içerisinde Mamak’ın en çok ihtiyaç duyduğu nikah ve kongre sarayı kompleksine yer alacak . Evlenecek çiftlerin gözdesi haline gelecek olan 1000 kişilik kongre sarayı ve nikah salonu yıl sonunda tamamlanarak Mamaklılara hizmet verecek.

Kent Meydanı

Ankara’nın yeni cazibe merkezlerinden biri olacak olan Kent parkın yapımı tamamlandığında Mamak’a kültürel zenginlikler içince barındıran dev bir rekreasyon alanına kavuşacak.Kent Meydanının hayat bulmasıyla , Ankaralılar modern ve tarihi konsepti bir arada görme imkanı bulacak.Proje içerisinde spor alanları,koşu yolları ,seyir terasları,hanımlar lokali ,cafeler yapılacak.

Mamak’a Panoramik Müze

Mamak’a yeni bir soluk verecek alanın içerisinde değirmen, panoramik müze ve pierre loti benzeri açık hava Türk kahvehanesi yer alacak.

Dev Kartal

Kartaltepe’nin adını temsilen proje kapsamında alana 7 tonluk dev kartal figürü yerleştirilecek.

Su Aktiviteleri

Hatip Çayı’nın proje içerisinde kalan bölümü temizlenerek su aktivitelerine yer verilecek.Ankaralılar oluşturulan gölette gondolla gezme imkanı bulacak.

Live Support